Maria Treben műve rámutat arra, milyen komoly kihatással van testi és szellemi teljesítőképességünkre táplálkozásunk. A legtöbb emésztőszervi megbetegedés oka a helytelen táplálkozás. Ezek a panaszok nem csak napi közérzetünket zavarják, hanem hosszú távon komolyabb megbetegedéshez is vezetnek. Maria Treben számos hasznos útmutatást, tippet, receptet ad a már kialakult betegségek gyógynövényekkel történő kezelésére, a megelőzésre, valamint az egészséges táplálkozás kialakítására.
A könyv kötése:keménytáblás.
Részlet a könyvből
EMÉSZTÉSI PROBLÉMÁK
Aki a székelést kényszerből vagy lustaságból gyakran visszatartja, annál hamarosan krónikus székrekedés következik be. A székrekedést semmi esetre sem szabad úgy megszüntetni, hogy folyamatosan valamilyen hashajtót szedünk. Ezek ugyanis ha hosszú időn át, rendszeresen alkalmazzuk őket, tönkreteszik a bélflórát. Ezáltal azok a baktériumok is elpusztulnak, amelyek a vitaminokat állítják elő. A következmény hiányos táplálkozás. Azonkívül a hashajtó szerek hatása hosszú távon az ellentettjére fordul át. Mivel a bél idegsejtjeit állandó “támadás éri”, a bél görcsösen összehúzódik és esetleg még inkább hajlamossá válik, hogy székrekedés jöjjön létre. A legrosszabb esetben bélhűdés (bélbénulás) léphet fel. Tehát el a kezekkel a hashajtóktól!
A székrekedés elleni legjobb szer mindig is a ballasztanyagokban gazdag táplálkozás volt, és az ma is, és az marad mindig is. Aki sok zöldséget, gyümölcsöt és teljes kiőrlésű kenyeret fogyaszt, az aligha fog bármikor is emésztési problémákról panaszkodni. Annak okai, minden bizonnyal, betegségben rejlenek.Néhány tipp az emésztés szabályozására:
– A bél működését minden reggel egy pohár íróval érdemes serkenteni. Ebből langyosan megiszunk egy csészével, amelyben elkeverünk egy evőkanálnyi lenmagot, mely így elősegíti az emésztést. De egy éhgyomorra megivott nagy pohár víz is tartósan élénkíti az emésztést.
– A legjobban tesszük, ha ezután még három percre visszafekszünk az ágyba és az óramutató járásával megegyező irányban masszírozzuk a hasunkat. A has alsó részéről, jobbról indulva felfelé haladva, majd a bal oldalon lefele folytatva az U formában elhelyezkedő vastagbelet ellentétes irányban masszírozzuk. Ez a masszírozás élénkíti a vastagbelet és enyhe fájdalmakat okozó puffadás esetén is segít.
– Nagyon fontos, hogy sok folyadékot fogyasszunk. Egy felnőtt embernek a nap folyamán legkevesebb 1-1,5 liter folyadékot meg kell innia, a legjobb a szénsavmentes ásványvíz.
– Az emésztést gyógyszilva és szárított füge segítségével is élénkíthetjük. Este ezeket beáztatjuk és másnap reggel éhgyomorra megesszük.
Értékelések
Még nincsenek értékelések.